Album na zdjecia – jak wybrać?

Tradycyjny album na zdjecia

Tradycyjny album na zdjecia to ponadczasowa pamiątka, która kryje w sobie najwspanialsze momenty z życia. W dobie technologii cyfrowej, portali społecznościowych, w czasach dzielenia się życiem osobistym ze wszystkimi i pogoni za lajkami klasyczne albumy wciąż mają swoich zwolenników. I wcale nie ma ich tak mało! Nowożeńcy wciąż bardzo chętnie wybierają albumy tradycyjne, chociaż od wielu lat na rynku dostępne są w pełni konfigurowalne fotoalbumy. Tradycyjny album na zdjecia ma w sobie po prostu coś wyjątkowego, nieskalowalnego, coś co nawet opiera się niszczącemu działaniu czasu. Może duszę? Skoro niektórzy twierdzą, że dusze mają instrumenty, to dlaczego nie miałby mieć ich klasyczne albumy stworzone przez wielkich mistrzów? Każdy, kto choć raz oglądał album w gronie najbliższych wie o czym mowa. Podczas tego prostego zajęcia generuje się w człowieku wiele pięknych uczuć, wracają wspomnienia z dawnych lat. Pewnie dlatego albumy na zdjęcia są wciąż na topie…

album tradycyjny skóra

Album na zdjecia wklejane

Album na zdjecia wklejane ma swoją osobliwą charakterystykę. Wewnątrz znajdują się sztywne karty, na których wkleja się zdjęcia. Nie ma na nie wyznaczonych konkretnych miejsc. Dzięki temu na jednej stronie można wkleić np. dwa duże zdjęcia, a na kolejnej trzy mniejsze. Równie dobrze na tej samej stronie można dodać zdjęcia o różnych formatach np. 10×15 cm oraz 9×13 cm. Jak widać album na zdjecia wklejane pozostawia użytkownikowi dużo swobody w kwestii układu fotografii. Charakterystyczną cechą albumów na zdjęcia wklejane jest również szeleszczący pergamin, który oddziela karty i zapobiega sklejaniu się fotografii. Zdaniem wielu osób właśnie pergamin nadaje albumom tradycyjnym ten wyjątkowy, ponadczasowy charakter. Prawdopodobnie jest to główny powód, dlaczego albumy na zdjęcia wklejane cieszą się nie słabnącym zainteresowaniem ludzi, szukających odpowiedniego miejsca na zdjęcia ze ślubu, fotografie dziecka, czy też zwyczajne ale na swój sposób wyjątkowe zdjęcia z życia codziennego, zrobione bez żadnego konkretnego powodu.

Album na zdjecia kieszeniowy

Album na zdjecia kieszeniowy to taki, który ma z góry przyporządkowane miejsca na fotografie. Są to tzw. kieszenie. W przypadku albumów kieszeniowych nie ma więc możliwości tworzenia dowolnych układów zdjęć na kartach. Albumy kieszeniowe dostosowane są do konkretnego formatu zdjęć, przeważnie jest to 10×15 cm. Ten brak dowolności może być minusem, jednak ma też swoje plusy. Dodawanie fotografii do albumu kieszeniowego jest mniej czasochłonne. Wystarczy włożyć zdjęcie w kieszeń i gotowe. Nie potrzeba do tego żadnych przylepców, czy pistoletów do klejenia. Co więcej, można fotografię w każdej chwili wyciągnąć z kieszeni i zamienić ją miejscami z innym zdjęciem.

album kieszeniowyalbum kieszeniowy wnętrze

Album na zdjecia ślubne

Album na zdjecia ślubne naturalnie może być albumem tradycyjnym, do którego wkleja się fotografie. Będzie to bardzo elegancka pamiątka z dnia zaślubin. Wybór albumu na zdjecia ze ślubu nie będzie na pewno łatwy, ponieważ oferta produktów jest bardzo duża. Albumy różnią się od siebie kolorami, wzorami okładek, czy też materiałem okładki zewnętrznej. Różnice występują też w kolorze kart oraz ich liczbie. Są kompaktowe albumy np. na 20 kart, a są i takie na 50 czy 60. Przykładem bardzo ładnego albumu na zdjęcia ślubne jest album Goldbuch Chromo. To półka ekonomiczna, jak chodzi o albumy fotograficzne. Jeżeli szukacie jednak czegoś naprawdę wyjątkowego, to być może do gustu przypadnie Wam Agenda AvorioTen włoski album fotograficzny wykonany został przez mistrzów introligatorstwa i jest idealnym miejsce na fotografie z dnia ślubu. Zgodzicie się z tym, prawda?

album na zdjecia slubnealbum ślubny

Album na zdjecia cena

Cena za album na zdjecia może być bardzo różna. Najtańsze produkty w naszym sklepie z albumami można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Najdroższe kosztują kilkaset. Wszystko zależy od materiałów, z jakich zostały wykonane. To, co sprawia, że album dużo kosztuje to przede wszystkim materiał okładki. Najdroższe albumy na zdjęcia są sprzedawane w okładkach ze skóry naturalnej. Do tego dochodzą różne wzory, grawery itp. Znacznie ma również liczba kart w albumie. Im album grubszy, tym przeważnie będzie więcej kosztować. Patrząc od strony klienta, który chciałby kupić dobry produkt, z którego będzie zadowolony i który będzie mu służyć latami warto wydać przynajmniej te 200 zł na album fotograficzny. Za tą cenę otrzyma się naprawdę dobrej jakości album na zdjecia, starannie wykonany i funkcjonalny. Jeżeli ma to być album okolicznościowy, w którym będą zdjęcia ze ślubu to tym bardziej nie warto oszczędzać. Takie chwile zdarzają się przeważnie tylko raz w życiu.

 

One Response to Album na zdjecia – jak wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1